Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.10.2018 15:26:07 

NA TŘI KUSY

HISTORIE


KAPELA NA TŘI KUSY - HISTORIE

Skupina Na Tři Kusy vznikla cca. v roce 2004 z mladické touhy hrát. Zabývá se převážně vlastní tvorbou vycházející z plynoucí reality života. Kapelu tvoří Mirek Peš - basová kytara, zpěv, Jindra Huk - sólová kytara, zpěv a Michal Peš - bicí. Dlouholeté muzikantské zkušenosti, smysl pro humor a nadhled zaručují kvalitní zážitek pro příznivce jednoduchého přímočarého big beatu.

 

NĚCO MÁLO O ČLENECH KAPELY

 

Míra Peš

 

 

 

Nejprve docházel na výuku klasické kytary, později přešel na baskytaru. Jako hráč na basovou kytaru začínal ve swingovém tělese JH Big Band HK, dále působil v popových, folk-rockových a rockových seskupeních – Kuličky, Stop Time Band, Bonobo, ZZ Pot, Na tři kusy. Je všestranný muzikant, tudíž ho mohou posluchači často vidět při hostování s nejrůznějšími hudebními tělesy.

 

Michal Peš

 

 

 

 

    Na bicí začínal v dechovém orchestru Lidové školy umění Maxima Gorkého (dnes ZUŠ Habrmanova), poté hrál ve swingovém JH Big Bandu. Vedoucím tohoto bandu byl pan Jiří Hasal. V letech studentských působil v rockové kapele Arzenál, poté Rytmus 70 – plesy,zábavy, Posádková hudba Plzeň, K-obraz – bigbít Plzeň, Kuličky Milana Luckého - úlet, Bonobo – rock, Fontána – taneční orchestr, ZZ Pot – vlastní tvorba, Na tři kusy – rock. Rovněž jako jeho bratr je spolehlivý „záskokář“.

 

Jindra Huk

 

 

 

Prošel rovněž mnoha kapelami převážně rockového zaměření.

1981 - Panoptikum – vlastní tvorba, převzaté skladby (Deep Purple, Leed Zeppelin, Police…)

1987-90 - Taurus - rocková skupina - vlastní tvorba a převzaté skladby (Heavy Rock, Hard Rock), zábavy, festivaly

1993-1997 - Big Bugs (Rock) – výhradně vlastní tvorba, kluby, festivaly 1996 CD Big Bugs (J.Huk, M. Peš, M.Formáček, M. Kušnír)

1994-1997 - Experiment Band souběžně s Big Bugs – komerční zaměření, 95% převzaté skladby, zábavy, večírky, firemní akce

1998 - ZZ Pot – vlastní skladby

2000 - Na tři kusy – převažuje vlastní tvorba 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
TOPlist